Глава 11
ПРИВАТНI ПIДПРИЄМСТВА. IНШI ВИДИ ПIДПРИЄМСТВ
ПРИВАТНI ПIДПРИЄМСТВА. IНШI ВИДИ ПIДПРИЄМСТВ
1. Приватним пiдприємством визнається пiдприємство, що дiє на основi приватної власностi одного або кiлькох громадян, iноземцiв, осiб без громадянства та його (їх) працi чи з використанням найманої працi. Приватним є також пiдприємство, що дiє на основi приватної власностi суб'єкта господарювання - юридичної особи.
2. Порядок органiзацiї та дiяльностi приватних пiдприємств визначається цим Кодексом та iншими законами.
1. Фермерське господарство є формою пiдприємництва громадян з метою виробництва, переробки та реалiзацiї товарної сiльськогосподарської продукцiї.
2. Членами фермерського господарства не можуть бути особи, якi працюють у ньому за трудовим договором (контрактом, угодою).
3. Вiдносини, пов'язанi iз створенням та дiяльнiстю фермерських господарств, регулюються цим Кодексом, а також законом про фермерське господарство, iншими законами.
| (Iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 03.03.2005 р. N 2454-IV) |
1. Орендним пiдприємством визнається пiдприємство, створене орендарем на основi оренди цiлiсного майнового комплексу iснуючого державного або комунального пiдприємства чи майнового комплексу виробничого структурного пiдроздiлу (структурної одиницi) цього пiдприємства з метою здiйснення пiдприємницької дiяльностi.
2. Орендарем є юридична особа, утворена членами трудового колективу пiдприємства чи його пiдроздiлу, майновий комплекс якого є об'єктом оренди.
3. Органiзацiя членiв трудового колективу, зареєстрована як юридична особа, має переважне право на укладення договору оренди майна того пiдприємства (структурного пiдроздiлу), де створено цю органiзацiю.
4. Орендодавцями щодо майнових комплексiв, якi належать до державної або комунальної власностi, є Фонд державного майна України i його регiональнi вiддiлення, а також органи, уповноваженi Верховною Радою Автономної Республiки Крим, мiсцевими радами управляти майном, що належить вiдповiдно Автономнiй Республiцi Крим або є у комунальнiй власностi.
5. Законом визначаються об'єкти державної та комунальної власностi, на основi яких не можуть створюватися оренднi пiдприємства.
6. Передача в оренду майнових комплексiв не припиняє права власностi на це майно. Передавати цiлiснi майновi комплекси у суборенду забороняється.
7. Орендар несе вiдповiдальнiсть за забезпечення цiлiсностi i збереження майна, отриманого в оренду, i на вимогу орендодавця повинен вiдшкодувати завданi йому збитки.
9. Порядок укладення договору оренди майнового комплексу та iншi питання створення i дiяльностi орендного пiдприємства регулюються цим Кодексом, iншими законами.
1. Пiдприємство, створене вiдповiдно до вимог цього Кодексу, в статутному фондi якого не менш як десять вiдсоткiв становить iноземна iнвестицiя, визнається пiдприємством з iноземними iнвестицiями. Пiдприємство набуває статусу пiдприємства з iноземними iнвестицiями з дня зарахування iноземної iнвестицiї на його баланс.
2. Iноземною iнвестицiєю є цiнностi, що вкладаються iноземними iнвесторами в об'єкти iнвестицiйної дiяльностi вiдповiдно до законодавства України з метою отримання прибутку або досягнення соцiального ефекту.
3. Iноземнi iнвестицiї можуть вкладатися в об'єкти, iнвестування в якi не заборонено законами України.
4. Пiдприємства з iноземними iнвестицiями мають право бути засновниками дочiрнiх пiдприємств, створювати фiлiї i представництва на територiї України i за її межами з додержанням вимог законодавства України та законодавства вiдповiдних держав.
5. Законом можуть бути визначенi галузi господарювання та/або територiї, в яких встановлюється загальний розмiр участi iноземного iнвестора, а також територiї, на яких дiяльнiсть пiдприємств з iноземними iнвестицiями обмежується або забороняється, виходячи з вимог забезпечення нацiональної безпеки.
6. Правовий статус i порядок дiяльностi пiдприємств з iноземними iнвестицiями визначаються цим Кодексом, законом про режим iноземного iнвестування в Українi, iншими законодавчими актами.
1. Iноземним пiдприємством є унiтарне або корпоративне пiдприємство, створене за законодавством України, що дiє виключно на основi власностi iноземцiв або iноземних юридичних осiб, або дiюче пiдприємство, придбане повнiстю у власнiсть цих осiб.
2. Iноземнi пiдприємства не можуть створюватися в галузях, визначених законом, що мають стратегiчне значення для безпеки держави.
3. Дiяльнiсть фiлiй, представництв та iнших вiдокремлених пiдроздiлiв пiдприємств, утворених за законодавством iнших держав, здiйснюється на територiї України вiдповiдно до законодавства України.
4. Умови i порядок створення, вимоги до органiзацiї та дiяльностi iноземних пiдприємств визначаються цим Кодексом, законом про режим iноземного iнвестування, iншими законами.
Комментариев нет:
Отправить комментарий