суббота, 9 апреля 2011 г.

ГОСПОДАРСЬКИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ. Роздiл VI


Глава 36
ВИКОРИСТАННЯ У ПIДПРИЄМНИЦЬКIЙ ДIЯЛЬНОСТI ПРАВ IНШИХ СУБ'ЄКТIВ ГОСПОДАРЮВАННЯ (КОМЕРЦIЙНА КОНЦЕСIЯ)
     Стаття 366. Договiр комерцiйної концесiї
     1. За договором комерцiйної концесiї одна сторона (правоволодiлець) зобов'язується надати другiй сторонi (користувачевi) на строк або без визначення строку право використання в пiдприємницькiй дiяльностi користувача комплексу прав, належних правоволодiльцевi, а користувач зобов'язується дотримуватися умов використання наданих йому прав та сплатити правоволодiльцевi обумовлену договором винагороду.
     2. Договiр комерцiйної концесiї передбачає використання комплексу наданих користувачевi прав, дiлової репутацiї i комерцiйного досвiду правоволодiльця в певному обсязi, iз зазначенням або без зазначення територiї використання щодо певної сфери пiдприємницької дiяльностi.
     Стаття 367. Форма i реєстрацiя договору комерцiйної концесiї
     1. Договiр комерцiйної концесiї повинен бути укладений у письмовiй формi у виглядi єдиного документа. Недодержання цiєї вимоги тягне за собою недiйснiсть договору.
     2. Договiр комерцiйної концесiї пiдлягає державнiй реєстрацiї органом, який здiйснив реєстрацiю суб'єкта господарювання, що виступає за договором як правоволодiлець. Якщо правоволодiлець зареєстрований як суб'єкт господарювання не в Українi, реєстрацiя договору комерцiйної концесiї здiйснюється органом, який зареєстрував суб'єкта господарювання, що є користувачем.
     3. У вiдносинах з третiми особами сторони договору комерцiйної концесiї мають право посилатися на договiр лише з дня його державної реєстрацiї. Вiдсутнiсть реєстрацiї договору позбавляє сторони права в разi спору посилатися на цей договiр.
     4. Iншi вимоги щодо укладання договору комерцiйної концесiї встановлюються законом.
     Стаття 368. Комерцiйна субконцесiя
     1. Договором комерцiйної концесiї може бути передбачено право користувача дозволяти iншим особам користування наданим йому комплексом прав або часткою цього комплексу прав на умовах комерцiйної субконцесiї, погоджених ним iз правоволодiльцем або визначених у договорi комерцiйної концесiї.
     2. Якщо договiр комерцiйної концесiї визнано недiйсним, недiйснi також укладенi на його основi договори комерцiйної субконцесiї.
     Стаття 369. Винагорода за договором комерцiйної концесiї
     1. Винагорода за договором комерцiйної концесiї може виплачуватися користувачем правоволодiльцевi у формi разових або перiодичних платежiв або в iншiй формi, передбаченiй договором.
     Стаття 370. Обов'язки правоволодiльця
     1. Правоволодiлець зобов'язаний:
     передати користувачевi технiчну та комерцiйну документацiю i надати iншу iнформацiю, необхiдну користувачевi для здiйснення прав, наданих йому за договором комерцiйної концесiї, а також проiнструктувати користувача i його працiвникiв з питань, пов'язаних iз здiйсненням цих прав;
     видати користувачевi передбаченi договором лiцензiї (дозволи), забезпечивши їх оформлення у встановленому законодавством порядку.
     2. Якщо договором комерцiйної концесiї не передбачено iнше, правоволодiлець зобов'язаний:
     забезпечити реєстрацiю договору комерцiйної концесiї;
     надавати користувачевi постiйне технiчне та консультативне сприяння, включаючи сприяння у навчаннi та пiдвищеннi квалiфiкацiї працiвникiв;
     контролювати якiсть товарiв (робiт, послуг), що виробляються (виконуються або надаються) користувачем на пiдставi договору комерцiйної концесiї.
     Стаття 371. Обов'язки користувача
     1. З урахуванням характеру та особливостей дiяльностi, що здiйснюється користувачем за договором комерцiйної концесiї, користувач зобов'язаний:
     використовувати при здiйсненнi передбаченої договором дiяльностi торговельну марку та iншi позначення правоволодiльця визначеним у договорi способом;
     забезпечити вiдповiднiсть якостi товарiв, що виробляються ним на основi договору, виконаних робiт, послуг, що надаються, якостi таких самих товарiв (робiт, послуг), що виробляються (виконуються або надаються) безпосередньо правоволодiльцем;
     дотримуватися iнструкцiй i вказiвок правоволодiльця, спрямованих на забезпечення вiдповiдностi характеру, способiв та умов використання комплексу наданих прав використанню цих прав правоволодiльцем;
     надавати покупцям (замовникам) додатковi послуги, на якi вони могли б розраховувати, купуючи (замовляючи) товар (роботу, послуги) безпосередньо у правоволодiльця;
     iнформувати покупцiв (замовникiв) найбiльш очевидним для них способом про використання ним торговельної марки та iнших позначень правоволодiльця за договором комерцiйної концесiї;
     не розголошувати секрети виробництва правоволодiльця та iншу одержану вiд нього конфiденцiйну iнформацiю;
     сплатити правоволодiльцевi обумовлену договором винагороду.
     Стаття 372. Обмеження прав сторiн за договором комерцiйної концесiї
     1. Договором комерцiйної концесiї можуть бути передбаченi обмеження прав сторiн за цим договором, зокрема:
     обов'язок правоволодiльця не надавати iншим особам аналогiчнi комплекси прав для їх використання на закрiпленiй за користувачем територiї або утримуватися вiд власної аналогiчної дiяльностi на цiй територiї;
     обов'язок користувача не допускати його конкуренцiї з правоволодiльцем на територiї, на яку поширюється чиннiсть договору комерцiйної концесiї стосовно пiдприємницької дiяльностi, що здiйснюється користувачем з використанням належних правоволодiльцевi прав;
     вiдмова користувача вiд одержання за договором комерцiйної концесiї аналогiчних прав у конкурентiв (потенцiйних конкурентiв) правоволодiльця;
     обов'язок користувача погоджувати з правоволодiльцем мiсце розташування виробничих примiщень, що мають використовуватися при здiйсненнi наданих за договором прав, а також їх внутрiшнє i зовнiшнє оформлення.
     2. Обмежувальнi умови можуть бути визнанi недiйсними, якщо цi умови суперечать законодавству.
     Стаття 373. Вiдповiдальнiсть правоволодiльця за вимогами, що заявляються до користувача
     1. Правоволодiлець несе субсидiарну вiдповiдальнiсть за вимогами, що заявляються до користувача комерцiйної концесiї у разi невiдповiдностi якостi товарiв (робiт, послуг), якi продаються (виконуються, надаються) користувачем.
     2. За вимогами, що заявляються до користувача як виробника продукцiї (товарiв) правоволодiльця, останнiй вiдповiдає солiдарно з користувачем.
     Стаття 374. Змiна та розiрвання договору комерцiйної концесiї
     1. Договiр комерцiйної концесiї може бути змiнений вiдповiдно до положень, встановлених статтею 188 цього Кодексу.
     2. У вiдносинах з третiми особами сторони договору комерцiйної концесiї мають право посилатися на змiни договору лише з дня державної реєстрацiї цiєї змiни вiдповiдно до статтi 367 цього Кодексу, якщо не доведуть, що третя особа знала або повинна була знати про змiну договору ранiше.
     3. Кожна iз сторiн договору комерцiйної концесiї, укладеного без зазначеного строку, має право у будь-який час вiдмовитися вiд договору, повiдомивши про це другу сторону за шiсть мiсяцiв, якщо договором не передбачений бiльш тривалий строк.
     4. Дострокове розiрвання договору комерцiйної концесiї, укладеного на визначений строк, а також розiрвання договору, укладеного без визначення строку, пiдлягають державнiй реєстрацiї вiдповiдно до статтi 367 цього Кодексу.
     5. При оголошеннi правоволодiльця або користувача неплатоспроможним (банкрутом) договiр комерцiйної концесiї припиняється.
     Стаття 375. Наслiдки змiни торговельної марки чи iншого позначення правоволодiльця
     1. У разi змiни торговельної марки чи iншого позначення правоволодiльця, права на використання яких входять у комплекс прав за договором комерцiйної концесiї, цей договiр зберiгає чиннiсть щодо нових позначень правоволодiльця, якщо користувач не вимагає розiрвання договору.
     2. У разi продовження чинностi договору комерцiйної концесiї користувач має право вимагати вiдповiдного зменшення належної правоволодiльцевi винагороди.
     3. Якщо в перiод дiї договору комерцiйної концесiї припинилося право, користування яким надано за цим договором, договiр продовжує свою чиннiсть, крiм положень, що стосуються права, яке припинилося, а користувач, якщо iнше не передбачено договором, має право вимагати вiдповiдного зменшення належної правоволодiльцевi винагороди.
     Стаття 376. Правове регулювання комерцiйної концесiї
     1. Вiдносини, пов'язанi з використанням у пiдприємницькiй дiяльностi прав iнших суб'єктiв господарювання, регулюються цим Кодексом та iншими законами.

Комментариев нет:

Отправить комментарий