Глава 13
ГРОМАДЯНИН ЯК СУБ'ЄКТ ГОСПОДАРЮВАННЯ. ОСОБЛИВОСТI СТАТУСУ IНШИХ СУБ'ЄКТIВ ГОСПОДАРЮВАННЯ
ГРОМАДЯНИН ЯК СУБ'ЄКТ ГОСПОДАРЮВАННЯ. ОСОБЛИВОСТI СТАТУСУ IНШИХ СУБ'ЄКТIВ ГОСПОДАРЮВАННЯ
1. Громадянин визнається суб'єктом господарювання у разi здiйснення ним пiдприємницької дiяльностi за умови державної реєстрацiї його як пiдприємця без статусу юридичної особи вiдповiдно до статтi 58 цього Кодексу.
2. Громадянин-пiдприємець вiдповiдає за своїми зобов'язаннями усiм своїм майном, на яке вiдповiдно до закону може бути звернено стягнення.
4. Громадянин здiйснює управлiння заснованим ним приватним пiдприємством безпосередньо або через керiвника, який наймається за контрактом. У разi здiйснення пiдприємницької дiяльностi спiльно з iншими громадянами або юридичними особами громадянин має права та обов'язки вiдповiдно засновника та/або учасника господарського товариства, члена кооперативу тощо, або права i обов'язки, визначенi укладеним за його участi договором про спiльну дiяльнiсть без створення юридичної особи.
5. Громадянин-пiдприємець здiйснює свою дiяльнiсть на засадах свободи пiдприємництва та вiдповiдно до принципiв, передбачених у статтi 44 цього Кодексу.
у передбачених законом випадках i порядку одержати лiцензiю на здiйснення певних видiв господарської дiяльностi;
повiдомляти органи державної реєстрацiї про змiну його адреси, зазначеної в реєстрацiйних документах, предмета дiяльностi, iнших суттєвих умов своєї пiдприємницької дiяльностi, що пiдлягають вiдображенню у реєстрацiйних документах;
додержуватися прав i законних iнтересiв споживачiв, забезпечувати належну якiсть товарiв (робiт, послуг), що ним виготовляються, додержуватися правил обов'язкової сертифiкацiї продукцiї, встановлених законодавством;
не допускати недобросовiсної конкуренцiї, iнших порушень антимонопольно-конкурентного законодавства;
своєчасно надавати податковим органам декларацiї про доходи, iншi необхiднi вiдомостi для нарахування податкiв та iнших обов'язкових платежiв; сплачувати податки та iншi обов'язковi платежi в порядку i в розмiрах, встановлених законом.
7. Громадянин-пiдприємець зобов'язаний додержуватися вимог, передбачених статтями 46 i 49 цього Кодексу, а також iншими законодавчими актами, i несе майнову та iншу встановлену законом вiдповiдальнiсть за завданi ним шкоду i збитки.
Громадянин-пiдприємець може бути визнаний судом банкрутом вiдповiдно до вимог цього Кодексу та iнших законiв.
1. Iноземцi та особи без громадянства при здiйсненнi господарської дiяльностi в Українi користуються такими самими правами i мають такi самi обов'язки, як i громадяни України, якщо iнше не передбачено цим Кодексом, iншими законами.
2. Iноземнi юридичнi особи при здiйсненнi господарської дiяльностi в Українi мають такий самий статус, як i юридичнi особи України, з особливостями, передбаченими цим Кодексом, iншими законами, а також мiжнародними договорами, згоду на обов'язковiсть яких надано Верховною Радою України.
2. Кредитною спiлкою є неприбуткова органiзацiя, заснована громадянами у встановленому законом порядку на засадах добровiльного об'єднання грошових внескiв з метою задоволення потреб її членiв у взаємному кредитуваннi та наданнi iнших фiнансових послуг. Кредитна спiлка є юридичною особою. Статусу юридичної особи вона набуває з дня її державної реєстрацiї.
3. Кредитна спiлка дiє на основi статуту, який затверджується загальними зборами членiв кредитної спiлки.
4. Майно кредитної спiлки є її власнiстю i складається з фондiв кредитної спiлки, коштiв доходу та iншого майна.
6. Статус, порядок органiзацiї та здiйснення господарської дiяльностi кредитної спiлки визначаються цим Кодексом, законом про кредитнi спiлки та iншими законами.
Стаття 131. Особливостi статусу благодiйних та iнших неприбуткових органiзацiй у сферi господарювання
1. Юридичнi особи, незалежно вiд форм власностi, а також повнолiтнi громадяни можуть утворювати благодiйнi органiзацiї (благодiйнi фонди, членськi благодiйнi органiзацiї, благодiйнi установи тощо).
2. Благодiйною органiзацiєю визнається недержавна органiзацiя, яка здiйснює благодiйну дiяльнiсть в iнтересах суспiльства або окремих категорiй осiб без мети одержання прибуткiв вiд цiєї дiяльностi. Благодiйнi органiзацiї утворюються i дiють за територiальним принципом.
3. Органи державної влади та органи мiсцевого самоврядування, а також державнi та комунальнi пiдприємства, установи, органiзацiї, що повнiстю або частково фiнансуються з бюджету, не можуть бути засновниками (засновником) та/або членами благодiйної органiзацiї.
4. Благодiйна органiзацiя дiє на основi статуту (положення), що затверджується вищим органом управлiння благодiйної органiзацiї, i є юридичною особою.
5. Благодiйна органiзацiя має право здiйснювати неприбуткову господарську дiяльнiсть, спрямовану на виконання її статутних цiлей та завдань. Здiйснення благодiйними органiзацiями дiяльностi у виглядi надання певних послуг (виконання робiт), що пiдлягають обов'язковiй сертифiкацiї або лiцензуванню, допускається пiсля такої сертифiкацiї або лiцензування в установленому законом порядку.
6. Додатковi вимоги щодо створення, державної реєстрацiї, здiйснення господарської дiяльностi та iнших питань дiяльностi благодiйних органiзацiй встановлюються цим Кодексом, законом про благодiйництво та благодiйнi органiзацiї, iншими законами.
7. Особливостi статусу iнших юридичних осiб, що здiйснюють неприбуткову господарську дiяльнiсть, визначаються вiдповiдними законами, якими регулюється порядок дiяльностi цих суб'єктiв.
| (згiдно iз Законом України вiд 04.02.2005 р. N 2424-IV) |
Комментариев нет:
Отправить комментарий