суббота, 9 апреля 2011 г.

ГОСПОДАРСЬКИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ. Роздiл VI


Глава 34
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ IННОВАЦIЙНОЇ ДIЯЛЬНОСТI
     Стаття 325. Iнновацiйна дiяльнiсть
     1. Iнновацiйною дiяльнiстю у сферi господарювання є дiяльнiсть учасникiв господарських вiдносин, що здiйснюється на основi реалiзацiї iнвестицiй з метою виконання довгострокових науково-технiчних програм з тривалими строками окупностi витрат i впровадження нових науково-технiчних досягнень у виробництво та iншi сфери суспiльного життя.
     Стаття 326. Iнвестування iнновацiйної дiяльностi
     1. Iнвестицiями у сферi господарювання визнаються довгостроковi вкладення рiзних видiв майна, iнтелектуальних цiнностей та майнових прав в об'єкти господарської дiяльностi з метою одержання доходу (прибутку) або досягнення iншого соцiального ефекту.
     2. Формами iнвестування iнновацiйної дiяльностi є:
     державне (комунальне) iнвестування, що здiйснюється органами державної влади або органами мiсцевого самоврядування за рахунок бюджетних коштiв та iнших коштiв вiдповiдно до закону;
     комерцiйне iнвестування, що здiйснюється суб'єктами господарювання за рахунок власних або позичкових коштiв з метою розвитку бази пiдприємництва;
     соцiальне iнвестування, що здiйснюється в об'єкти соцiальної сфери та iнших невиробничих сфер;
     iноземне iнвестування, що здiйснюється iноземними юридичними особами або iноземцями, а також iншими державами;
     спiльне iнвестування, що здiйснюється суб'єктами України разом з iноземними юридичними особами чи iноземцями.
     3. Загальнi умови реалiзацiї iнвестицiй в Українi визначаються законом.
     Стаття 327. Види iнновацiйної дiяльностi
     1. Iнновацiйна дiяльнiсть передбачає iнвестування наукових дослiджень i розробок, спрямованих на здiйснення якiсних змiн у станi продуктивних сил i прогресивних мiжгалузевих структурних зрушень, розробки i впровадження нових видiв продукцiї i технологiй.
     2. Iнновацiйна дiяльнiсть здiйснюється за такими напрямами:
     проведення наукових дослiджень i розробок, спрямованих на створення об'єктiв iнтелектуальної власностi, науково-технiчної продукцiї;
     розробка, освоєння, випуск i розповсюдження принципово нових видiв технiки i технологiї;
     розробка i впровадження нових ресурсозберiгаючих технологiй, призначених для полiпшення соцiального i екологiчного становища;
     технiчне переозброєння, реконструкцiя, розширення, будiвництво нових пiдприємств, що здiйснюються вперше як промислове освоєння виробництва нової продукцiї або впровадження нової технологiї.
     3. Iнвестування вiдтворення основних фондiв i приросту матерiально-виробничих запасiв здiйснюється як капiтальнi вкладення.
     Стаття 328. Державне регулювання iнновацiйної дiяльностi
     1. Держава регулює iнновацiйну дiяльнiсть шляхом:
     визначення iнновацiйної дiяльностi як необхiдної складової iнвестицiйної та структурно-галузевої полiтики; формування i забезпечення реалiзацiї iнновацiйних програм та цiльових проектiв;
     створення економiчних, правових та органiзацiйних умов для забезпечення державного регулювання iнновацiйної дiяльностi;
     створення та сприяння розвитковi iнфраструктури iнновацiйної дiяльностi.
     2. Держава здiйснює контроль за iнновацiйною дiяльнiстю суб'єктiв господарювання та iнших учасникiв господарських вiдносин, її вiдповiднiстю вимогам законодавства i державним iнновацiйним програмам. Законом можуть бути передбаченi галузi або об'єкти iнновацiйної дiяльностi, в яких обмежується чи забороняється використання iноземних iнвестицiй.
     Стаття 329. Державнi гарантiї iнновацiйної дiяльностi
     1. Держава гарантує суб'єктам iнновацiйної дiяльностi:
     пiдтримку iнновацiйних програм i проектiв, спрямованих на реалiзацiю економiчної та соцiальної полiтики держави;
     пiдтримку створення та розвитку суб'єктiв iнфраструктури iнновацiйної дiяльностi;
     охорону та захист прав iнтелектуальної власностi, захист вiд недобросовiсної конкуренцiї у сферi iнновацiйної дiяльностi;
     вiльний доступ до iнформацiї про прiоритети державної економiчної та соцiальної полiтики, про iнновацiйнi потреби та результати науково-технiчної дiяльностi, крiм випадкiв, передбачених законом;
     пiдтримку щодо пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї кадрiв у сферi здiйснення iнновацiйної дiяльностi.
     Стаття 330. Державна експертиза iнновацiйних проектiв
     1. Iнновацiйнi проекти, що iнвестуються за рахунок Державного бюджету України або мiсцевих бюджетiв, а також проекти, замовниками яких є органи державної влади чи органи мiсцевого самоврядування, пiдлягають обов'язковiй державнiй експертизi вiдповiдно до законодавства. Iнновацiйнi проекти, що iнвестуються за рахунок iнших джерел, пiдлягають обов'язковiй державнiй експертизi з питань додержання екологiчних, мiстобудiвних та санiтарно-гiгiєнiчних вимог.
     2. У разi необхiдностi експертиза окремих iнновацiйних проектiв, що мають важливе народногосподарське значення, може здiйснюватися за рiшенням Кабiнету Мiнiстрiв України.
     Стаття 331. Договiр на створення i передачу науково-технiчної продукцiї
     1. За договором на створення i передачу науково-технiчної продукцiї одна сторона (виконавець) зобов'язується виконати зумовленi завданням другої сторони (замовника) науково-дослiднi та дослiдно-конструкторськi роботи (далi - НДДКР), а замовник зобов'язується прийняти виконанi роботи (продукцiю) i оплатити їх.
     2. Предметом договору на передачу науково-технiчної продукцiї може бути модифiкована науково-технiчна продукцiя.
     3. Науково-технiчною продукцiєю є завершенi науково-дослiднi, проектнi, конструкторськi, технологiчнi роботи та послуги, створення дослiдних зразкiв або партiй виробiв, необхiдних для проведення НДДКР згiдно з вимогами, погодженими iз замовниками, що виконуються чи надаються суб'єктами господарювання (науководослiдними, конструкторськими, проектно-конструкторськими i технологiчними установами, органiзацiями, а також науково-дослiдними i конструкторськими пiдроздiлами пiдприємств, установ i органiзацiй тощо).
     4. Договiр може укладатися на виконання усього комплексу робiт вiд дослiдження до впровадження у виробництво науково-технiчної продукцiї, а також на її подальше технiчне супроводження (обслуговування).
     5. У разi якщо науково-технiчна продукцiя є результатом iнiцiативних робiт, договiр укладається на її передачу, включаючи надання послуг на її впровадження та освоєння.
     6. Договори на створення i передачу науково-технiчної продукцiї для державних потреб та за участi iноземних суб'єктiв господарювання укладаються i виконуються в порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України вiдповiдно до закону.
     Стаття 332. Законодавство про iнновацiйну дiяльнiсть
     1. Вiдносини, що виникають у процесi здiйснення iнновацiйної дiяльностi, регулюються цим Кодексом та iншими законодавчими актами. До вказаних вiдносин у частинi, не врегульованiй цим Кодексом, застосовуються вiдповiднi положення Цивiльного кодексу України.

Комментариев нет:

Отправить комментарий