суббота, 9 апреля 2011 г.

ГОСПОДАРСЬКИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ. Роздiл IV


Глава 21
ЦIНИ I ЦIНОУТВОРЕННЯ У СФЕРI ГОСПОДАРЮВАННЯ
     Стаття 189. Цiна у господарських зобов'язаннях
     1. Цiна (тариф) у цьому Кодексi є формою грошового визначення вартостi продукцiї (робiт, послуг), яку реалiзують суб'єкти господарювання.
     2. Цiна є iстотною умовою господарського договору. Цiна зазначається в договорi у гривнях. Цiни у зовнiшньоекономiчних договорах (контрактах) можуть визначатися в iноземнiй валютi за згодою сторiн.
     3. Суб'єкти господарювання можуть використовувати у господарськiй дiяльностi вiльнi цiни, державнi фiксованi цiни та регульованi цiни - граничнi рiвнi цiн або граничнi вiдхилення вiд державних фiксованих цiн.
     4. При здiйсненнi експортних та iмпортних операцiй у розрахунках з iноземними контрагентами застосовуються контрактнi (зовнiшньоторговельнi) цiни, що формуються вiдповiдно до цiн i умов свiтового ринку та iндикативних цiн.
     Стаття 190. Вiльнi цiни
     1. Вiльнi цiни визначаються на всi види продукцiї (робiт, послуг), за винятком тих, на якi встановлено державнi цiни.
     2. Вiльнi цiни визначаються суб'єктами господарювання самостiйно за згодою сторiн, а у внутрiшньогосподарських вiдносинах - також за рiшенням суб'єкта господарювання.
     Стаття 191. Державнi та комунальнi цiни
     1. Державнi фiксованi та регульованi цiни встановлюються на ресурси, що справляють визначальний вплив на загальний рiвень i динамiку цiн, а також на продукцiю та послуги, що мають суттєве соцiальне значення для населення. Перелiк зазначених ресурсiв, продукцiї, послуг затверджує Кабiнет Мiнiстрiв України.
     2. Вiдповiдно до закону державнi цiни встановлюються також на продукцiю (послуги) суб'єктiв господарювання - природних монополiстiв. Перелiки видiв продукцiї (послуг) зазначених суб'єктiв затверджуються Кабiнетом Мiнiстрiв України.
     3. Державнi цiни встановлюються на iмпортнi товари, придбанi за рахунок коштiв Державного бюджету України.
     4. Законом може бути передбачено встановлення комунальних цiн на продукцiю та послуги, виробництво яких здiйснюється комунальними пiдприємствами.
     5. Державне регулювання цiн здiйснюється шляхом встановлення фiксованих державних та комунальних цiн, граничних рiвнiв цiн, граничних рiвнiв торговельних надбавок i постачальницьких винагород, граничних нормативiв рентабельностi або шляхом запровадження обов'язкового декларування змiни цiн.
     6. Органи виконавчої влади та органи мiсцевого самоврядування при встановленнi фiксованих цiн, застосування яких унеможливлює одержання прибутку суб'єктами пiдприємництва, зобов'язанi надати цим суб'єктам дотацiю вiдповiдно до закону.
     Стаття 192. Законодавство про цiни i цiноутворення
     1. Полiтика цiноутворення, порядок встановлення та застосування цiн, повноваження органiв державної влади та органiв мiсцевого самоврядування щодо встановлення та регулювання цiн, а також контролю за цiнами i цiноутворенням визначаються законом про цiни i цiноутворення, iншими законодавчими актами.

Комментариев нет:

Отправить комментарий