Глава 15
ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСIВ У СФЕРI ГОСПОДАРЮВАННЯ
ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСIВ У СФЕРI ГОСПОДАРЮВАННЯ
1. Вiдповiдно до Конституцiї України земля, її надра, атмосферне повiтря, воднi та iншi природнi ресурси, що знаходяться в межах територiї України, природнi ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економiчної зони є об'єктами права власностi Українського народу. Вiд iменi народу права власника здiйснюють органи державної влади та органи мiсцевого самоврядування в межах, визначених Конституцiєю України.
2. Кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власностi Українського народу вiдповiдно до закону.
3. Земля є основним нацiональним багатством, що перебуває пiд особливою охороною держави. Право власностi на землю гарантується. Це право набувається i реалiзується громадянами, юридичними особами та державою вiдповiдно до Земельного кодексу України та iнших законiв.
4. Правовий режим використання окремих видiв природних ресурсiв (землi, вод, лiсiв, надр, атмосферного повiтря, тваринного свiту) встановлюється законами.
5. Природнi ресурси можуть надаватися суб'єктам господарювання для використання або придбаватися ними у власнiсть лише у випадках та порядку, передбачених законом.
1. Суб'єкти господарювання використовують у господарськiй дiяльностi природнi ресурси в порядку спецiального або загального природокористування вiдповiдно до цього Кодексу та iнших законiв.
2. Кабiнет Мiнiстрiв України забезпечує державний облiк природних ресурсiв, що належать до державної власностi, перебувають в управлiннi Автономної Республiки Крим та належать до комунальної власностi i можуть використовуватися у господарськiй дiяльностi.
1. Суб'єктам господарювання може передаватися у власнiсть земля iз закритими водоймами, дiлянками лiсiв, загальнопоширеними корисними копалинами, що знаходяться в нiй, у тому числi громадянам для ведення фермерського господарства, а також сiльськогосподарським пiдприємствам - для господарської дiяльностi.
2. Порядок надання землi у власнiсть визначається виключно законом з урахуванням необхiдностi визначення гарантiй ефективного використання землi суб'єктами господарювання, запобiгання її безгосподарному використанню та псуванню.
| (Iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 03.03.2005 р. N 2454-IV) |
1. Суб'єктам господарювання для здiйснення господарської дiяльностi надаються в користування на пiдставi спецiальних дозволiв (рiшень) уповноважених державою органiв земля та iншi природнi ресурси (в тому числi за плату або на iнших умовах).
2. Порядок надання у користування природних ресурсiв громадянам i юридичним особам для здiйснення господарської дiяльностi встановлюється земельним, водним, лiсовим та iншим спецiальним законодавством.
використовувати для господарських потреб в установленому законодавством порядку кориснi копалини мiсцевого значення, воднi об'єкти, лiсовi ресурси, що знаходяться на наданiй йому земельнiй дiлянцi;
одержувати доходи вiд результатiв господарської дiяльностi, пов'язаної з використанням природних ресурсiв;
одержувати пiльговi короткостроковi та довгостроковi кредити для реалiзацiї заходiв щодо ефективного використання, вiдтворення та охорони природних ресурсiв, а також користуватися податковими пiльгами при здiйсненнi зазначених заходiв;
вимагати компенсацiї шкоди, завданої належним йому природним ресурсам iншими суб'єктами, а також усунення перешкод у здiйсненнi господарської дiяльностi, пов'язаної з використанням природних ресурсiв.
використовувати природнi ресурси вiдповiдно до цiльового призначення, визначеного при їх наданнi (придбаннi) для використання у господарськiй дiяльностi;
ефективно i економно використовувати природнi ресурси на основi застосування новiтнiх технологiй у виробничiй дiяльностi;
здiйснювати заходи щодо своєчасного вiдтворення i запобiгання псуванню, забрудненню, засмiченню та виснаженню природних ресурсiв, не допускати зниження їх якостi у процесi господарювання;
Комментариев нет:
Отправить комментарий