суббота, 9 апреля 2011 г.

ГОСПОДАРСЬКИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ. Роздiл VII


Глава 38
IНОЗЕМНI IНВЕСТИЦIЇ
     Стаття 390. Iноземнi iнвестори
     1. Iноземними iнвесторами визнаються такi суб'єкти, що здiйснюють iнвестицiйну дiяльнiсть на територiї України:
     юридичнi особи, утворенi за законодавством iншим, нiж законодавство України;
     iноземцi та особи без громадянства, якi не мають постiйного мiсця проживання на територiї України;
     мiжнароднi урядовi та неурядовi органiзацiї;
     iншi держави;
     iншi iноземнi суб'єкти iнвестицiйної дiяльностi, визначенi законом.
     Стаття 391. Види iноземних iнвестицiй
     1. Iноземнi iнвестори мають право здiйснювати iнвестицiї на територiї України у виглядi iноземної валюти, що визнається конвертованою Нацiональним банком України, будь-якого рухомого i нерухомого майна та пов'язаних з ним майнових прав; iнших цiнностей (майна), якi вiдповiдно до закону визнаються iноземними iнвестицiями.
     2. Заборона або обмеження будь-яких видiв iноземних iнвестицiй може здiйснюватися виключно законом.
     Стаття 392. Форми здiйснення iноземних iнвестицiй
     1. Iноземнi iнвестори мають право здiйснювати всi види iнвестицiй, зазначенi у статтi 391 цього Кодексу, в таких формах:
     участь у господарських органiзацiях, що створюються разом з вiтчизняними юридичними особами чи громадянами, або придбання частки в дiючих господарських органiзацiях;
     створення iноземних пiдприємств на територiї України, фiлiй або iнших структурних пiдроздiлiв iноземних юридичних осiб або придбання у власнiсть дiючих пiдприємств;
     придбання безпосередньо нерухомого або рухомого майна, що не заборонено законами України, або придбання акцiй чи iнших цiнних паперiв;
     придбання самостiйно або за участi громадян чи вiтчизняних юридичних осiб прав користування землею та використання природних ресурсiв на територiї України;
     господарська дiяльнiсть на основi угод про розподiл продукцiї;
     придбання iнших майнових прав;
     в iнших формах, не заборонених законом.
     2. Заборона або обмеження будь-яких форм здiйснення iноземних iнвестицiй може провадитися лише законом.
     3. Вiдносини, що виникають у зв'язку з придбанням iноземним iнвестором майнових прав на землю та iншi природнi ресурси в Українi, регулюються вiдповiдно земельним та iншим законодавством України.
     Стаття 393. Оцiнка iноземних iнвестицiй
     1. Оцiнка iноземних iнвестицiй, включаючи внески до статутного фонду пiдприємства з iноземними iнвестицiями, здiйснюється в iноземнiй конвертованiй валютi та у гривнях, за згодою сторiн, на основi цiн мiжнародних ринкiв або ринку України. При цьому перерахунок сум в iноземнiй валютi у гривнi провадиться за курсом, встановленим Нацiональним банком України.
     Стаття 394. Правовий режим iноземних iнвестицiй
     1. На територiї України щодо iноземних iнвестицiй встановлюється нацiональний режим iнвестицiйної дiяльностi, за винятками, передбаченими цим Кодексом, iншими законами i чинними мiжнародними договорами, згоду на обов'язковiсть яких надано Верховною Радою України.
     2. Вiдносини щодо оподаткування iноземних iнвесторiв та пiдприємств з iноземними iнвестицiями регулюються податковим законодавством України.
     3. У державних програмах залучення iноземних iнвестицiй в прiоритетнi галузi економiки та соцiальну сферу може бути передбачено встановлення додаткових пiльг для суб'єктiв господарювання, що здiйснюють дiяльнiсть у цих сферах.
     4. Законом може бути обмежено або заборонено дiяльнiсть iноземних iнвесторiв та пiдприємств з iноземними iнвестицiями в окремих галузях народного господарства або в межах окремих територiй України виходячи з iнтересiв нацiональної безпеки України.
     Стаття 395. Державна реєстрацiя iноземних iнвестицiй
     1. Державна реєстрацiя iноземних iнвестицiй здiйснюється Радою мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласними, Київською та Севастопольською мiськими державними адмiнiстрацiями протягом трьох робочих днiв пiсля фактичного їх внесення у порядку, що встановлюється Кабiнетом Мiнiстрiв України.
     2. Вiдмова у державнiй реєстрацiї iноземних iнвестицiй можлива лише у разi порушення законодавства України про iноземне iнвестування. Вiдмову у державнiй реєстрацiї iноземних iнвестицiй може бути оскаржено у судовому порядку.
     3. Незареєстрованi iноземнi iнвестицiї не дають права на одержання пiльг та гарантiй, передбачених цим Кодексом та iншими законами для iноземних iнвесторiв i пiдприємств з iноземними iнвестицiями.
     Стаття 396. Дiяльнiсть суб'єктiв господарювання з iноземними iнвестицiями в Українi
     1. На територiї України можуть створюватися i дiяти суб'єкти господарювання з iноземними iнвестицiями, якi здiйснюють свою дiяльнiсть у формах пiдприємства з iноземними iнвестицiями (стаття 116 цього Кодексу), iноземного пiдприємства (стаття 117 цього Кодексу), iнших формах, не заборонених законом.
     2. Порядок утворення пiдприємств з iноземними iнвестицiями та iноземних пiдприємств регулюється цим Кодексом, iншими законами, прийнятими вiдповiдно до нього. Особливостi створення банкiвських, страхових та iнших фiнансових установ за участi iноземного iнвестора визначаються вiдповiдними законами.

(Iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 04.02.2005 р. N 2424-IV)
     Стаття 397. Гарантiї здiйснення iноземних iнвестицiй
     1. З метою забезпечення стабiльностi правового режиму iноземного iнвестування встановлюються такi гарантiї для iноземних iнвесторiв:
     застосування державних гарантiй захисту iноземних iнвестицiй у разi змiни законодавства про iноземнi iнвестицiї;
     гарантiї щодо примусового вилучення, а також вiд незаконних дiй органiв влади та їх посадових осiб;
     компенсацiя i вiдшкодування збиткiв iноземним iнвесторам;
     гарантiї у разi припинення iнвестицiйної дiяльностi;
     гарантiї переказу прибуткiв та використання доходiв вiд iноземних iнвестицiй;
     iншi гарантiї здiйснення iнвестицiйної дiяльностi.
     2. У разi змiни законодавства про режим iноземного iнвестування на вимогу iноземного iнвестора у випадках i в порядку, визначених законом, застосовуються державнi гарантiї, якi визначаються законодавством, що дiяло на момент вкладення iнвестицiй.
     3. Iноземнi iнвестицiї в Українi не пiдлягають нацiоналiзацiї.
     4. Органи державної влади та їх посадовi особи не мають права реквiзувати iноземнi iнвестицiї, крiм випадкiв здiйснення рятувальних заходiв у разi стихiйного лиха, аварiй, епiдемiй, епiзоотiй. Зазначена реквiзицiя може бути здiйснена лише на пiдставi рiшення органiв, уповноважених на це Кабiнетом Мiнiстрiв України, i в порядку, встановленому законом.
     5. Iноземнi iнвестори мають право вимагати вiдшкодування збиткiв, завданих їм незаконними дiями чи бездiяльнiстю органiв державної влади або органiв мiсцевого самоврядування, їх посадових осiб. Збитки iноземних iнвесторiв повиннi бути вiдшкодованi за поточними ринковими цiнами або на основi обгрунтованих оцiнок, пiдтверджених незалежним аудитором (аудиторською органiзацiєю).
     6. Компенсацiя, яка виплачується iноземному iнвестору в порядку вiдшкодування збиткiв, повинна бути адекватною, ефективною та визначеною на момент виконання рiшення про вiдшкодування збиткiв. Сума компенсацiї за цим рiшенням має бути негайно виплачена у валютi, в якiй були здiйсненi iнвестицiї, чи в iншiй прийнятнiй для iноземного iнвестора валютi вiдповiдно до валютного законодавства. Законом може бути передбачено нарахування вiдсоткiв на суму компенсацiї.
     7. Компенсацiя збиткiв iноземним iнвесторам здiйснюється в порядку, встановленому законом.
     Стаття 398. Гарантiї переказу та використання доходiв вiд iноземних iнвестицiй
     1. Iноземним iнвесторам пiсля сплати ними податкiв, зборiв (обов'язкових платежiв) гарантується безперешкодний негайний переказ за кордон їхнiх доходiв, прибуткiв та iнших коштiв в iноземнiй валютi, одержаних на законних пiдставах вiд здiйснення iнвестицiй.
     2. Порядок переказу за кордон зазначених коштiв встановлюється Нацiональним банком України. Доход iноземного iнвестора або iншi кошти, одержанi в Українi у гривнях або iноземнiй валютi вiд здiйснення iнвестицiй, можуть реiнвестуватися в Українi в порядку, встановленому законодавством.
     Стаття 399. Гарантiї iноземним iнвесторам у разi припинення iнвестицiйної дiяльностi
     1. У разi припинення iнвестицiйної дiяльностi на територiї України iноземний iнвестор має право на повернення своїх iнвестицiй не пiзнiше шести мiсяцiв пiсля припинення цiєї дiяльностi, а також доходiв за цими iнвестицiями у грошовiй або товарнiй формi, якщо iнше не встановлено законом або угодою сторiн.
     Стаття 400. Законодавство про iноземнi iнвестицiї
     1. Вiдносини, пов'язанi з iноземними iнвестицiями в Українi, регулюються цим Кодексом, законом про режим iноземного iнвестування, iншими законодавчими актами та чинними мiжнародними договорами, згоду на обов'язковiсть яких надано Верховною Радою України. У разi якщо мiжнародним договором встановлено iншi правила, нiж тi, що передбачено законодавством України про iноземнi iнвестицiї, застосовуються правила мiжнародного договору.

Комментариев нет:

Отправить комментарий