Глава 27
АДМIНIСТРАТИВНО-ГОСПОДАРСЬКI САНКЦIЇ
АДМIНIСТРАТИВНО-ГОСПОДАРСЬКI САНКЦIЇ
1. За порушення встановлених законодавчими актами правил здiйснення господарської дiяльностi до суб'єктiв господарювання можуть бути застосованi уповноваженими органами державної влади або органами мiсцевого самоврядування адмiнiстративно-господарськi санкцiї, тобто заходи органiзацiйно-правового або майнового характеру, спрямованi на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та лiквiдацiю його наслiдкiв.
2. Види адмiнiстративно-господарських санкцiй, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, iншими законодавчими актами. Адмiнiстративно-господарськi санкцiї можуть бути встановленi виключно законами.
1. Органи державної влади та органи мiсцевого самоврядування вiдповiдно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктiв господарювання такi адмiнiстративно-господарськi санкцiї:
зупинення дiї лiцензiї (патенту) на здiйснення суб'єктом господарювання певних видiв господарської дiяльностi;
анулювання лiцензiї (патенту) на здiйснення суб'єктом господарювання окремих видiв господарської дiяльностi;
1. Прибуток (доход), одержаний суб'єктом господарювання внаслiдок порушення встановлених законодавством правил здiйснення господарської дiяльностi, а також суми прихованого (заниженого) прибутку (доходу) чи суми податку, несплаченого за прихований об'єкт оподаткування, пiдлягають вилученню в доход вiдповiдного бюджету в порядку, встановленому законом.
Крiм того, з суб'єкта господарювання стягується у випадках i порядку, передбачених законом, штраф, але не бiльш як у двократному розмiрi вилученої суми, а у разi повторного порушення протягом року пiсля застосування цiєї санкцiї - у трикратному розмiрi вилученої суми.
2. Перелiк порушень, за якi до суб'єкта господарювання застосовуються санкцiї, передбаченi цiєю статтею, а також порядок їх застосування визначаються законами.
1. Адмiнiстративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до вiдповiдного бюджету у разi порушення ним встановлених правил здiйснення господарської дiяльностi.
2. Перелiк порушень, за якi з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмiр i порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податковi та iншi вiдносини, в яких допущено правопорушення.
3. Адмiнiстративно-господарський штраф може застосовуватися у визначених законом випадках одночасно з iншими адмiнiстративно-господарськими санкцiями, передбаченими статтею 239 цього Кодексу.
1. У разi порушення суб'єктом господарювання встановлених правил облiку або звiтностi щодо сплати зборiв (обов'язкових платежiв) або їх несплати чи неповної сплати сума, яку належить сплатити, стягується до вiдповiдного бюджету. Крiм того, з суб'єкта господарювання у визначених законом випадках може бути стягнуто штраф у розмiрi до п'ятдесяти вiдсоткiв належної до сплати суми збору (обов'язкового платежу).
1. У разi вiдмови органiв управлiння або посадових осiб суб'єкта господарювання у проведеннi документальної перевiрки чи у допуску працiвникiв податкових органiв для обстеження примiщень, що використовуються для здiйснення господарської дiяльностi, ненадання податковим та iншим органам чи їх посадовим особам встановленої законом звiтностi, розрахункiв, декларацiй чи iнших документiв, пов'язаних з обчисленням та сплатою податкiв, зборiв (обов'язкових платежiв), операцiї цього суб'єкта за його рахунками в установах банку зупиняються.
2. Порядок i строки зупинення операцiй суб'єктiв господарювання за їх рахунками визначаються законом.
1. У разi здiйснення окремими учасниками господарських вiдносин зовнiшньоекономiчної дiяльностi, пов'язаної з одержанням незаконної переваги на ринку України (здiйснення демпiнгового iмпорту, субсидованого iмпорту, а також iнших дiй, якi визначаються законом як недобросовiсна конкуренцiя, що завдало шкоди економiцi України або спричинило загрозу виникнення такої шкоди, до цих учасникiв вiдносин можуть бути застосованi антидемпiнговi, компенсацiйнi або спецiальнi заходи вiдповiдно до закону.
2. Порядок визначення розмiру шкоди (загрози шкоди) економiцi України та застосування заходiв, зазначених у цiй статтi, встановлюється Кабiнетом Мiнiстрiв України вiдповiдно до закону.
Стаття 245. Припинення експортно-iмпортних операцiй. Застосування iндивiдуального режиму лiцензування
1. У випадках недобросовiсної конкуренцiї, розмiщення валютних цiнностей з порушенням встановленого законодавством порядку на рахунках та вкладах за межами України, а також в iнших випадках, якщо дiї учасникiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi завдають шкоди економiцi України, експортно-iмпортнi операцiї таких суб'єктiв господарювання припиняються на умовах i в порядку, передбачених законом.
2. За порушення суб'єктами господарювання правил здiйснення зовнiшньоекономiчної дiяльностi щодо антимонопольних заходiв, заборони недобросовiсної конкуренцiї та iнших правил, зазначених у частинi першiй цiєї статтi, якими встановлюються певнi обмеження чи заборони у здiйсненнi зовнiшньоекономiчної дiяльностi, до таких суб'єктiв може застосовуватися iндивiдуальний режим лiцензування. Порядок i строки застосування iндивiдуального режиму лiцензування встановлюються законом.
1. Здiйснення будь-якої господарської дiяльностi, що загрожує життю i здоров'ю людей або становить пiдвищену небезпеку для довкiлля, забороняється.
2. У разi здiйснення господарської дiяльностi з порушенням екологiчних вимог дiяльнiсть суб'єкта господарювання може бути обмежена або зупинена Кабiнетом Мiнiстрiв України, Радою мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, а також iншими уповноваженими органами в порядку, встановленому законом.
3. До пiдприємств торгiвлi, громадського харчування i сфери послуг, що неодноразово допустили реалiзацiю недоброякiсних товарiв або систематично порушують встановленi законодавством правила торгiвлi та надання послуг або умови зберiгання i транспортування товарiв, крiм господарських та адмiнiстративно-господарських санкцiй, передбачених цим Кодексом, можуть застосовуватися також спецiально передбаченi законом про захист прав споживачiв адмiнiстративно-господарськi санкцiї, включаючи вилучення недоброякiсних товарiв та зупинення дiяльностi зазначених суб'єктiв у встановленому законом порядку.
4. Органи державної влади з питань захисту прав споживачiв мають право у випадках i порядку, передбачених законом, приймати обов'язковi рiшення про припинення суб'єктом господарювання виробництва продукцiї (виконання робiт, послуг), вiдвантаження i реалiзацiї товарiв, що не вiдповiдають вимогам нормативних актiв.
1. У разi здiйснення суб'єктом господарювання дiяльностi, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адмiнiстративно-господарську санкцiю у виглядi скасування державної реєстрацiї цього суб'єкта та його лiквiдацiї.
2. Скасування державної реєстрацiї суб'єкта господарювання провадиться за рiшенням суду, що є пiдставою для лiквiдацiї даного суб'єкта господарювання вiдповiдно до статтi 59 цього Кодексу.
1. Лiквiдацiя суб'єкта господарювання у зв'язку iз скасуванням його державної реєстрацiї за порушення закону здiйснюється в порядку, встановленому статтями 60, 61 цього Кодексу.
Стаття 249. Гарантiї прав суб'єктiв господарювання у разi неправомiрного застосування до них адмiнiстративно-господарських санкцiй
1. Суб'єкт господарювання має право оскаржити до суду рiшення будь-якого органу державної влади або органу мiсцевого самоврядування щодо застосування до нього адмiнiстративно-господарських санкцiй.
2. У разi прийняття органом державної влади або органом мiсцевого самоврядування акта, що не вiдповiдає законодавству, i порушує права чи законнi iнтереси суб'єкта господарювання, останнiй вiдповiдно до статтi 20 цього Кодексу має право звернутися до суду iз заявою про визнання такого акта недiйсним.
3. Збитки, завданi суб'єкту господарювання у зв'язку з неправомiрним застосуванням до нього адмiнiстративно-господарських санкцiй, пiдлягають вiдшкодуванню в порядку, встановленому цим Кодексом та iншими законами.
1. Адмiнiстративно-господарськi санкцiї можуть бути застосованi до суб'єкта господарювання протягом шести мiсяцiв з дня виявлення порушення, але не пiзнiш як через один рiк з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здiйснення господарської дiяльностi, крiм випадкiв, передбачених законом.
Комментариев нет:
Отправить комментарий