суббота, 9 апреля 2011 г.

ГОСПОДАРСЬКИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ. Роздiл VIII


Глава 40
КОНЦЕСIЇ
     Стаття 406. Концесiйна дiяльнiсть в Українi
     1. Концесiя - це надання з метою задоволення суспiльних потреб уповноваженим органом державної влади чи органом мiсцевого самоврядування на пiдставi концесiйного договору на платнiй та строковiй основi вiтчизняним або iноземним суб'єктам господарювання (концесiонерам) права на створення (будiвництво) та/або управлiння (експлуатацiю) об'єктом концесiї за умови взяття концесiонером на себе вiдповiдних зобов'язань, майнової вiдповiдальностi i пiдприємницького ризику.
     2. Сфери господарювання, в яких дозволяється концесiйна дiяльнiсть, об'єкти права державної або комунальної власностi, що можуть надаватися в концесiю, а також види пiдприємницької дiяльностi, якi не дозволяється здiйснювати на концесiйнiй основi, визначаються законом.
     Стаття 407. Засади концесiйної дiяльностi
     1. Концесiйна дiяльнiсть в Українi базується на таких засадах:
     поєднання державного регулювання концесiйної дiяльностi та здiйснення її на пiдставi концесiйного договору;
     вибiр концесiонерiв переважно на конкурснiй основi;
     комплексне та оплатне використання об'єкта концесiї, участь держави, органiв мiсцевого самоврядування у частковому фiнансуваннi об'єктiв концесiї соцiального призначення;
     взаємна вигода сторiн у концесiйному договорi, розподiл ризикiв мiж сторонами концесiйного договору;
     державне гарантування iнвестицiй концесiонерiв;
     стабiльнiсть умов концесiйних договорiв;
     забезпечення прав та законних iнтересiв споживачiв продукцiї (послуг), що надаються концесiонерами.
     Стаття 408. Концесiйний договiр
     1. Концесiйна дiяльнiсть здiйснюється на основi концесiйних договорiв, що укладаються вiдповiдно до законодавства України з концесiонерами, в тому числi iноземними iнвесторами, Кабiнетом Мiнiстрiв України або уповноваженим ним органом державної влади, або визначеними законом органами мiсцевого самоврядування.
     2. Строк дiї концесiйного договору встановлюється сторонами договору залежно вiд характеру та умов концесiї. Цей строк не може бути меншим десяти рокiв та бiльшим п'ятдесяти рокiв.
     3. Кабiнет Мiнiстрiв України може затверджувати типовi концесiйнi договори для здiйснення певних видiв концесiйної дiяльностi.
     4. Вимоги до концесiйних договорiв, порядок їх укладення, а також iншi питання правового регулювання концесiйної дiяльностi визначаються законом про концесiї, iншими законами.
     Стаття 409. Припинення дiяльностi пiдприємства, майно якого передається в концесiю
     1. Припинення дiяльностi державного або комунального пiдприємства, майно якого передається в концесiю, здiйснюється шляхом лiквiдацiї даного пiдприємства, з припиненням права господарського вiдання на майно, закрiплене за цим державним або комунальним пiдприємством.
     2. Умовами концесiйного договору повинно передбачатися максимальне використання в концесiйнiй дiяльностi працi громадян України, в тому числi звiльнених у зв'язку з лiквiдацiєю державного або комунального пiдприємства, майно якого передано в концесiю.
     Стаття 410. Законодавство про концесiї
     1. Вiдносини, пов'язанi з концесiйною дiяльнiстю, регулюються цим Кодексом, законом про концесiї, iншими нормативно-правовими актами, прийнятими вiдповiдно до них.
     2. Спецiальними законами можуть визначатися особливостi здiйснення концесiйної дiяльностi в окремих сферах господарювання.

Комментариев нет:

Отправить комментарий